Choď na obsah Choď na menu
 


Celebrity pomáhajú Unicefu

12. 6. 2010

Celebrity každoročne pomáhajú Unicefu.

Čo je to Unicef? UNICEF (Detský fond OSN) bol založený 11. decembra 1946 a jeho poslaním bolo pomáhať deťom, ktoré zasiahla 2. svetová vojna. Názov UNICEF vznikol ako skratka pre United Nations International Children‘s Emergency Fund.

UNICEF je jedinou špecializovanou organizáciou OSN zameranou na pomoc deťom. Tiež jejedinou organizáciou OSN, ktorá nie je a ani nikdy nebola financovaná zo zdrojov OSN, ani nemá pridelenú pevnú rozpočtovú položku zo štátneho rozpočtu. 

UNICEF je financovaný z čisto dobrovoľných príspevkov jednotlivcov, firiem a ďalších podporovateľov. Získavať fondy na pomoc deťom pomáha UNICEF-u aj množstvo dobrovoľníkov. 

V roku 1953 plný názov UNICEF skrátili na United Nations Children‘s Fund (Detský fond OSN), ale skratka UNICEF zostala. Jeho poslaním sa stalo pomáhať deťom z rozvojových krajín, ktoré žijú v extrémnej chudobe, a propagovať a ochraňovať práva detí na celom svete. 

UNICEF je najväčší dodávateľ vakcín do rozvojových krajín, zaisťuje zdravie detí a ich výživu, pitnú vodu a sanitáciu, kvalitné základné vzdelanie pre všetky dievčatá a chlapcov, ochranu detí pred násilím, vykorisťovaním a AIDS. 

UNICEF získal v roku 1965 Nobelovu cenu mieru.

 

Tu je pár obrázkov na ktorých sú celebrity, ktoré sa zúčastnili na Unicef Ball v roku 2009.:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

sú super,že takto pomáhajú :)

(Crazy, 30. 7. 2011 15:30)