Choď na obsah Choď na menu
 


10 módnych faux pas!

1. 6. 2011

Aj teba zaujíma, ktorým módnym faux pas sa treba vyhnúť! Čítaj ďalej a nakoniec napíš, ktoré je podľa teba najhoršie ...

 

1.) PES V KABELKE!

- Je to síce populárne u dcér milionárov, ale u nás to vôbec nie je "chic". Navyše musíte uznať, chudák pes. U nich sa to rozšírilo, pretože boli ľahko spoznateľné, vďaka svojim miláčikom v kabelkách. Boli im jedno, či to je plyšák alebo živý tvor. Im išlo o to, aby boli COOL a načo im dopriať troška pohybu.

 

 

2.) ODKRÝVAŤ TO, ČO MÁ BYŤ ZAHALENÉ

- Na Slovensku to nie je taký problém ako v iných krajinách, ale tiež to niektoré ženy "prepísknu". Hlavne keď sa prechádzajú v minisukniach a odhaľujú ich nepeknú celulitídu. Netýka sa to len žin s nadmernými veľkosťami, ide aj o tie štíhle. Vždy je dobré premýšlať nad tým, či nebudete okoliu na posmech. A aj ženy s XXXXXL veľkosťami by nemali nosiť o 2 čísla väčšiu veľkosť, aby nevyzerali ešte obširnejšie.

 

 

3.) SUKŇA A TENISKY

- Choroba starších ročníkov je = dlhá sukňa a staré ošúchané tenisky. Možno to niekedy letelo, ale teraz je to naozaj nevkusné. Športová sukňa a tenisky, to ešte fajn, ale obyčajná spoločenská sukňa a tenisky = FAUX PAS! Radšej si zaobstarať balerínky alebo iné topánky bez opäťku, ak máte chodiť dlhšie.

 

 

4.) ,,ZBEHNUTÉ" OBLEČENIE

- Treba si dávať pozor na to, akú veľkosť oblečenia si kupujete. Môžeš byť krásna, ale ak ti má tričko prasknúť vo švíkoch, tak to naozaj nie je pekné. Alebo malé bedrové nohavice, to je ešte horší prípad. Takémuto niečomu sa vyhnite!

 

 

5.) ZLÁ PODPRSENKA

- Napríklad tmavé podrpsenky pod svetlým oblečením. Alebo veľká podprsenka na malé prsia alebo naopak malá podprsenka pre veľké prsia. A radšej sa aj vyhnite ramienkam od podprsenky pri topoch bez ramienok.

 

 

6.) OBLEČENIE OD MAKE-UPU

- Dnes sa dá kúpiť veľa kvalitných výrobkov, tak prečo si kúpiť tie lacné, ktoré veľmi ľahko zanechávajú fľaky na oblečení a ničia ho. Tiež veľmi nevkusne vyzerá lupiny na tmavom oblečení. V tom prípade si stačí navlhčiť ruky a jednoducho ich oprášiť z oblečenia.

 

 

7.) KRÁTKE NOHAVICE

- Teraz nie je reč o šortkách či iných kraťasoch. Teraz sa bavíme o tých, ktoré nesadli niekomu strihom. A to znamená, že vyzerajú ako by si celé roky nemenila šatník a vyrástla si z nich. Pokiaľ nevieš zohnať kraťase, ktoré by ti strihom sadli, tak zainvestuj do pár kúskov šitých na mieru. Veď oplatí sa to.

 

 

8.) TRIČKÁ S GÝČOVÝMI NÁPISMI

- Tričká s originálnymi nápismi ako napríklad "LOVE IS A DREAM" alebo "FUNNY BUNNY" tie sú stále v móde. Ale tričká s nápismi typu som najkrajší/šia a podobne sú naozaj nevkusné! Radšej sa im vyhnite.

 

 

9.) VIDITEĽNÉ NAPODOBENINY

- Sú to napríklad číňany s fajkou ako má Nike, ale pravá značka Nike to nie je! Radšej si kúp obyčajné tričko, namiesto trička s nápisom Adibos a štyrmi pásikmi.

 

 

10.) PRAVÁ KOŽUŠINA

- To nie ani tak na pohľad škaredé, ale je to skôr neetické. Veď prečo si kupovať pravý kožuch, keď umelé kožušiny sú už takmer nerozoznateľné od pravých. Je tam len rozdiel, že pri pravých kožušinách museli trpieť zvierat a radšej treba bojovať proti týmto nechutným činom.

 

 

ZDROJ INFORMÁCII: www.diva.sk

SPRACOVANIE INFORMÁCII: www.coolpageee.tk

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

...............

(Dida, 1. 7. 2011 11:08)

SúHLASíM S tebou chudák psík :(:.k sukni by som nikdy nedala tenisky to je prostee..OUT,ALE NAPRíKLAd taká že riflová sukňa a riflové tenisky ako napísala alice tak to už k sebe ide :)..ako :DD aaaa potom tie napodobeniny tak to si radšej už nekúpim vôbec nič :D

ja rada nosím tenisky k sukni:D

(Alice, 24. 6. 2011 18:12)

ale tá je riflová a viac športová ako napr do kostola:D by som urobila show keby som išla do kostola v teniskách a taká minisukňa pod zadok:D také aj nemusím:D

tie kožušiny

(Faint, 20. 6. 2011 14:39)

to určite! treba za nich bojovať neochránia sa sami a tuleňov ubúda...predstav si takú tuleniu mamu ked príde k svojmu mládatu a to je proste ble...pes v kabelke hm...mi nášho občas dávame ale do takej tašky ked ideme niekde

no tak....

(Saxa, 19. 6. 2011 12:54)

ten ....zajačik

...

(Scotty, 4. 6. 2011 10:10)

ja nikdy nekupim pravu kožušinu !!! :((((

Ally v taske, ...

(Ocko, 3. 6. 2011 18:58)

... to by bolo modne. :-)